szkolawspolpracy.pl

Blog tematyczny o edukacji, rozwoju, pracy.

Praca

Co wchodzi w skład obsługi technicznej nieruchomości?

Co wchodzi w skład obsługi technicznej nieruchomości?

Zadaniem obsługi technicznej obiektu jest utrzymanie sprawności wszystkich instalacji i elementów infrastruktury budynku. Te czynności wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo osób przebywających w obiekcie oraz przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji nieruchomości. Dowiedz się, na czym polega kompleksowa obsługa techniczna nieruchomości i dlaczego warto powierzyć ją profesjonalistom.

Jaki ma cel obsługa techniczna obiektu?

Celem kompletnej obsługi technicznej budynku jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania wszystkich systemów i instalacji obecnych w danym obiekcie. Oznacza to ich regularne serwisowanie oraz szybkie reagowanie na pojawiające się awarie. Wszystkie działania w ramach obsługi technicznej nieruchomości przyczyniają się do:

  • zwiększenia profilu bezpieczeństwa firmy,

  • minimalizowania ryzyka przestojów w produkcji i braku świadczenia usług,

  • optymalizacji zużycia energii,

  • zwiększenia komfortu użytkowników nieruchomości,

  • obniżenia kosztów eksploatacji obiektu.

Należy podkreślić, że profesjonalna obsługa nieruchomości może przyczynić się do zwiększenia wartości budynku, co jest szczególnie istotne dla właścicieli firm i zarządców obiektów.

Jakie elementy są częścią technicznej obsługi nieruchomości?

Kompleksowa obsługa techniczna jest złożonym procesem i obejmuje wiele różnorodnych czynności. Wśród nich wymienić można:

  • serwis i konserwację urządzeń technicznych, instalacji i elementów wyposażenia obiektu,

  • bieżące naprawy, czyli tzw. serwis złotej rączki,

  • nadzór nad wymaganymi przeglądami obiektów,

  • prace remontowe i adaptacyjne (np. modernizacja mająca na celu dostosowanie obiektu do aktualnych wymogów przeciwpożarowych),

  • zarządzanie systemami bezpieczeństwa (systemy alarmowe, monitoring wizyjny, kontrola dostępu).

Techniczna obsługa nieruchomości w dużej mierze polega na działaniach prewencyjnych, które mają na celu zapobieganie awariom. Jeśli jednak dojdzie do usterki, należy ją niezwłocznie usunąć. Dlatego serwisanci odpowiedzialni za obsługę techniczną powinni być dyspozycyjni, mieć odpowiednie umiejętności i zaplecze w postaci narzędzi i części zamiennych.

Obsługa techniczna budynku – kto powinien się tym zająć?

Obsługa techniczna nieruchomości to zadanie dla specjalistów z dużym doświadczeniem i odpowiednimi zasobami. Dlatego warto powierzyć te usługi profesjonalnej firmie. Godnego zaufania partnera znajdziesz na stronie https://serwis-techniczny.impel.pl/obsluga-techniczna-nieruchomosci/. W ramach współpracy możesz liczyć również na wdrożenie rozwiązań wspierających efektywność energetyczną obiektu oraz na zintegrowaną  obsługę nieruchomości.

Współpraca z firmą specjalizującą się w obsłudze technicznej powinna być elastyczna i dopasowana do potrzeb klienta. Niektóre obiekty wymagają stałej obecności pracowników serwisu technicznego. Do tej grupy zaliczyć można m.in. zakłady produkcyjne, placówki medyczne, wielkopowierzchniowe obiekty handlowe oraz budynki o znaczeniu strategicznym (np. lotniska, zakłady energetyczne i wodociągowe). W nieruchomościach o mniejszej powierzchni i aktywności, o stan techniczny dbać mogą mobilni serwisanci. Ten model współpracy polecany jest szczególnie właścicielom wielu rozproszonych nieruchomości, np. sklepów.

Udostępnij