szkolawspolpracy.pl

Blog tematyczny o edukacji, rozwoju, pracy.

Praca

Ochrona fizyczna, czyli jaka?

Ochrona fizyczna, czyli jaka?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest stworzenie bezpiecznego i komfortowego miejsca pracy. Jednym ze skutecznych narzędzi służących do realizacji tego celu jest ochrona fizyczna osób i mienia. W artykule przyjrzymy się bliżej pracy agencji ochrony osób i mienia, a także dokładnie omówimy, na czym polega ochrona fizyczna.

Czym się zajmują firmy ochrony osób i mienia?

Najważniejszym zadaniem firm ochroniarskich jest minimalizowanie ryzyka wystąpienia niepożądanych zdarzeń na terenie ochranianego obiektu, niezależnie czy jest to duża galeria handlowa, czy niewielka firma produkcyjna. Jednym z elementów skutecznego i kompleksowego systemu bezpieczeństwa jest ochrona fizyczna.

Ochrona fizyczna osób i mienia opiera się głównie na pracy przeszkolonego i doświadczonego personelu agencji ochrony. To ludzie, którzy szybko umieją oceniać zagrożenie i reagować na sytuacje kryzysowe. Ochroniarze zajmują się patrolowaniem terenu, obsługą systemów zabezpieczeń, w tym monitoringu wizyjnego, świadczą usługi recepcyjne w obiektach, mogą również kontrolować ruch osobowy i towarowy w przedsiębiorstwie.

Jak wygląda ochrona osób i mienia w firmie?

Współpraca z profesjonalną agencją ochrony, a jedną z nich znajdziesz na stronie https://bezpieczenstwo.impel.pl/ochrona-fizyczna/, rozpoczyna się od dogłębnego zrozumienia specyfiki biznesu klienta i jego potrzeb. Następnym krokiem jest przeprowadzenie wnikliwego audytu bezpieczeństwa, podczas którego sprawdza się obecne systemy zabezpieczeń, klasyfikuje najpoważniejsze zagrożenia, a także wykrywa się słabe punkty ochrony. Agencja ochrony osób i mienia na podstawie wyników kontroli bezpieczeństwa indywidualnie dobiera rozwiązania z zakresu ochrony fizycznej oraz technicznej. To bardzo istotne, aby ochrona fizyczna była skorelowana z technicznymi środkami bezpieczeństwa.

W ramach ochrony fizycznej wykorzystuje się trzy rodzaje kontroli bezpieczeństwa – są to środki prewencyjne (zapobiegawcze), detekcyjne (wykrywające zagrożenie) oraz ochronne (bezpośrednio przeciwdziałające zagrożeniom). Połączenie tych trzech środków bezpieczeństwa zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony i jest zalecane wszędzie tam, gdzie istnieje duże ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń mających konsekwencje dla ludzi lub mienia firmy. 

Dla kogo ochrona fizyczna osób i mienia?

Agencja ochrony osób i mienia może świadczyć usługi ochroniarskie wszystkim podmiotom potrzebującym zwiększyć poziom bezpieczeństwa w swoich obiektach. Z usług firmy ochrony osób i mienia korzystają m.in. instytucje finansowe, duże korporacje i mniejsze przedsiębiorstwa, organizatorzy imprez sportowych i muzycznych, placówki medyczne i edukacyjne, a także inwestorzy budowlani. Ochrona osób i mienia może być realizowana zarówno w sposób stały (stworzenie i realizowanie strategii ochrony firmy), jak i doraźny (np. ochrona osób VIP, ochrona inwestycji w terenie). W niektórych obiektach, np. w firmach z segmentu bankowego i handlowego, ochrona mienia świadczona jest całodobowo i przez 7 dni w tygodniu.

Udostępnij