szkolawspolpracy.pl

Blog tematyczny o edukacji, rozwoju, pracy.

Edukacja

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Czy nauka języka angielskiego musi być długim i żmudnym procesem? Może istnieje sposób, aby szybko opanować angielski bez marnowania wielu godzin na nudne ćwiczenia? Okazuje się, że tak! W dzisiejszym artykule przedstawimy wiele skutecznych metod nauki języka angielskiego, które pozwolą Ci osiągnąć szybkie rezultaty. Nie musisz już dłużej czekać długie lata, aby mówić, czytać i pisać po angielsku. Odkryj, jak szybko nauczyć się angielskiego.

Agenda:

 1. Czy szybka nauka może być także skuteczna?
 2. Ile czasu potrzeba na naukę języka angielskiego na poziomie podstawowym?
 3. Najważniejsze zasady szybkiej nauki angielskiego od podstaw
 4. Jak nauczyć się języka? – najlepsze metody
 5. Skuteczne techniki nauki języka angielskiego

Czy szybka nauka może być także skuteczna?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy szybka nauka angielskiego może być jednocześnie skuteczna. Często uważamy, że opanowanie języka obcego to długotrwały i trudny proces. Jednak dzięki dostępowi do nowych technologii, takich jak komputery, urządzenia przenośne i Internet, nauka języka angielskiego może być znacznie przyspieszona, nie tracąc przy tym na jakości. Dzięki nowym technologiom, nauka stanie się także przyjemniejsza i ciekawsza. Warto więc rozważyć wykorzystanie nowoczesnych metod, które pozwolą Ci szybko opanować angielski.

Ile czasu potrzeba na naukę języka angielskiego na poziomie podstawowym?

Czas, jaki potrzebujesz, aby opanować język angielski na poziomie podstawowym, zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest ilość czasu, jaką poświęcasz na naukę. Porównując dwie osoby rozpoczynające naukę języka angielskiego od podstaw: jedna z nich uczy się godzinę tygodniowo, a druga pół godziny dziennie pięć razy w tygodniu, rezultaty na pewno będą się różnić. Przy odpowiedniej systematyczności i skorzystaniu z dobrej jakości szybkiego kursu, opanowanie języka angielskiego na poziomie podstawowym zajmie Ci około 2-6 miesięcy.

Najważniejsze zasady szybkiej nauki angielskiego od podstaw

Aby osiągnąć szybkie rezultaty w nauce języka angielskiego, warto przestrzegać kilka ważnych zasad. Oto one:

 1. Bądź systematyczny – regularność w nauce jest kluczowa. Postaraj się znaleźć stały czas na naukę i trzymaj się go konsekwentnie.
 2. Stawiaj sobie realne cele – określ, co konkretnie chcesz osiągnąć i dąż do postawionych sobie celów. Unikaj porównywania się z innymi, skupiaj się na własnym postępie.
 3. Zaufaj swojemu nauczycielowi – jeśli korzystasz z kursu językowego, zaufaj metodom, jakie stosuje twój nauczyciel. On wie, jak prowadzić Cię do sukcesu.
 4. Korzystaj z nowoczesnych technologii – wykorzystaj aplikacje mobilne, platformy e-learningowe, audiobooki, gry i inne narzędzia, które ułatwią Ci naukę angielskiego.
 5. Otaczaj się angielskim – słuchaj angielskiego radia, oglądaj filmy po angielsku, zmień ustawienia swojego urządzenia na język angielski. Im więcej będziesz otaczał się angielskim, tym łatwiej go przyswoisz.
 6. Zapomnij o stereotypach – nie daj się ograniczać negatywnym przekonaniom na temat nauki języka angielskiego. Wierz w swoje możliwości i trzymaj się swoich celów.
 7. Sumiennie pracuj – nie bój się poświęcić czasu i wysiłku na naukę. Im więcej pracy włożysz, tym szybciej osiągniesz swój cel.

Jak nauczyć się języka? – najlepsze metody

W zależności od twoich preferencji, ilości wolnego czasu i okoliczności, możesz wybrać jedną z poniższych metod szybkiej nauki języka angielskiego.

Nauka angielskiego w domu

Jeśli nie masz możliwości uczęszczania na kurs języka angielskiego w szkole, warto rozważyć naukę w domu. Wykorzystaj dostępne aplikacje mobilne, takie jak Duolingo, LiveMatch, Memrise czy busuu, które umożliwią Ci rozwijanie znajomości słownictwa w dowolnym momencie. Dodatkowo, otaczaj się angielskim – słuchaj radia po angielsku, oglądaj filmy z napisami, zmień język telefonu na angielski, słuchaj muzyki. Im więcej będziesz miał kontaktu z angielskim w swoim otoczeniu, tym szybciej go opanujesz.

Intensywny kurs w szkole językowej

Jeśli preferujesz uczyć się w grupie i mieć kontakt z nauczycielem, warto rozważyć intensywny kurs angielskiego w szkole językowej. Taki kurs gwarantuje profesjonalną opiekę lektorów, program nauczania opracowany przez metodyków oraz możliwość nauki w grupie. Wybierając szkołę, zwróć uwagę na wykorzystanie nowoczesnych metod nauki i dostęp do innowacyjnych narzędzi. Dzięki takiemu kursowi, w szybki sposób opanujesz ten język.

Szybki kurs angielskiego online

Jeśli preferujesz naukę w swoim tempie i w dogodnym miejscu, warto rozważyć szybki kurs angielskiego online. Takie kursy łączą zalety tradycyjnych kursów stacjonarnych z wygodą nauki w domu. Dobre platformy e-learningowe oferują interaktywne lekcje, możliwość komunikacji z nauczycielem i rozwijanie umiejętności językowych w elastycznym czasie. Wybierając kurs online, upewnij się, że platforma oferuje wysoką jakość nauki i dostęp do profesjonalnych materiałów.

Intensywne zajęcia z native speakerem

Najlepszym sposobem na szybką naukę języka angielskiego jest regularny kontakt z native speakerem. Dzięki temu będziesz miał okazję usłyszeć autentyczny akcent i praktykować mówienie w języku angielskim. Znajdź lektora lub towarzysza do rozmów po angielsku, który będzie w stanie poprawić twoją wymowę i pomóc w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych.

Skuteczne techniki nauki języka angielskiego

Aby jeszcze skuteczniej przyspieszyć naukę języka angielskiego, warto zastosować kilka sprawdzonych technik. Oto one:

Wykorzystaj skojarzenia w nauce języka angielskiego

Skojarzenia są pomocne w nauce języka angielskiego, ponieważ ułatwiają zapamiętywanie słów i wyrażeń. Możesz wykorzystać obrazy, dźwięki, a nawet zapachy . Każdy ma inny sposób kojarzenia informacji, więc dostosuj techniki do swojego typu percepcji. Gdy poznajesz nowe słowo, połącz je z czymś, co już znasz. Twórz kontekst dla słowa, aby łatwiej je zapamiętać. Korzystaj z kursów i szkoleń, które mają związek z twoimi zainteresowaniami. W ten sposób nauka stanie się ciekawsza i skojarzenia będą się tworzyć naturalnie.

Zapamiętuj wzory językowe

Język angielski oparty jest na wzorach i schematach, a nie na długich definicjach. Zamiast uczyć się na pamięć regułek gramatycznych, zapamiętuj wzory, na których opiera się język angielski. Naucz się je rozpoznawać i stosować je w praktyce. Na przykład, zamiast uczyć się długiej definicji czasu Present Simple, zapamiętaj prosty wzór tworzenia zdań twierdzących w tym czasie. Zapamiętując wzory, będziesz mógł płynnie korzystać z języka angielskiego w praktyce.

Zapamiętuj całe wyrażenia

Ważne jest, aby zapamiętywać całe wyrażenia, a nie pojedyncze słówka. Wyrażenia mają unikalne znaczenie, które nie zawsze wynika z dosłownego tłumaczenia poszczególnych wyrazów. Dlatego podczas nauki nowych słówek, zawsze ucz się ich w kontekście fraz, kolokacji i idiomów. To pomoże Ci zrozumieć ich prawidłowe użycie i uniknąć błędów w komunikacji.

Podsumowanie

Nauka języka angielskiego nie musi być długim i żmudnym procesem. Dzięki odpowiednim metodom i technikom, można przyspieszyć naukę i osiągnąć swobodę językową w krótkim czasie. Systematyczność, skoncentrowanie się na praktycznych umiejętnościach językowych i wykorzystanie różnych metod nauki są kluczowe. Zapamiętuj wzory, korzystaj z kontekstu i skojarzeń, a także poszerzaj swoje słownictwo o wyrażenia i kolokacje. Pamiętaj, że nauka języka angielskiego wymaga czasu i wysiłku, ale dzięki odpowiednim technikom, osiągniesz szybkie rezultaty. Rozpocznij swoją przygodę z nauką angielskiego już dziś i ciesz się płynnością w tym języku!

Udostępnij